Vyhledat
  • Lada Matyášová

Začal advent


Tento týden byl jiný. Jednak jsem ani jednou za celý týden nezažila příchod domů v obvyklou domu. Ale pak jsem si i v práci připadala více jako doma a uvědomila si, že jsou pro mě důležité vztahy s ostatními lidmi, takže jsem některé z nich po čase oprášila.

V pondělí jsem odcházela z práce dříve, abych ještě stihla na Úřadu práce podepsat nějaké dokumenty. Vlak přijel sice s mírným zpožděním, ale paní na úřadě na mě počkala, takže to byla rychlá záležitost. Občas jsem doopravdy ráda za pozdně odpolední otevírací hodiny. Pro dojíždějící je to prakticky jediná možnost, jak se na úřad po práci dostat.

V úterý jsem jela vyzvednout lístky do divadla. A zrovna jsem procházela kolem kulturního domu, kde se konala taneční prodloužená. Jak se mi zastesklo. Nechcete jít někdy někdo někam plesat?

Ve středu jsem zůstávala v práci déle, abych si nadpracovala dva předchozí dny, ve kterýchž jsem musela odejít dříve. Ale také jsem pak šla na přednášku kamaráda Jirky Pasze Cestováním proti strachu, která byla výborná. Jirkův neotřelý pohled na moderní cestování, jeho vskutku netradiční zážitky, a navíc osobní rady, jak dosáhnout úspěchu. Líbilo se mi. A závěrečný raut byl také skvělý! (Jednak jsem z něj měla jídlo ještě na další dva dny, protože zbylé potraviny organizátoři rozdávali, ale zároveň to bylo i vynikající, takže jsme se skvěle nadlábla už na místě.) Až tak moc, že jsem dojela domů o půlnoci, hihi.

Ve čtvrtek jsem odcházela z práce opět dříve, abych zastihla svou lékařku kvůli vstupní prohlídce (jak jsem se dozvěděla na dopoledním školení BOZP). Moje paní doktorka má však neschopenku, takže jsem nepochodila. Budu se muset vypravit za jejím zástupem někdy jindy, až bude ordinovat, protože ve čtvrtek se ordinační hodiny nepotkávají.

V pátek jsem sice odcházela jako obvykle (tedy po osmi hodinách odpracované doby), ale za to jsem nešla domů, ale na cestovatelskou besedu pořádanou mými kamarády. Byla tam skvělá atmosféra, výtečné jídlo i pití. Ani se mi o té půlnoci (opět) nechtělo odcházet. Komu také ano, když právě procestoval Pyreneje, Alpy, Yucatan a Etiopii?

Do práce jsem tentokrát jela i v sobotu, protože jsme potřebovali natočit s jednou naši dobrovolnicí video-medailonek na předávání jedné dobrovolnické ceny, kterou díky dobrovolnictví u nás získala, a ona jindy nemohla. Takže jsem si udělala dopolední výlet do Olomouce. Svítilo sluníčko, bylo mi dobře, takže to bylo moc pěkné ráno. Odpoledne jsem zastala hrubou venkovní práci na chatě, kde bylo před zimou potřeba vše přichystat na sníh a mráz. V neděli mně pak čekala ranní procházka spojená s hledáním materiálu na adventní věnec, pečení cukroví a odpočinek.

A mezi tím jsem ještě řešila, kdy budu schopna se s kterým z mých kamarádů před Vánoci vidět. Proto pokud mně ještě nemáte ve svém diáři, a chtěli byste, ozvěte se. Chci se s vámi vidět, zjistit, jak se máte, a povykládat vám svoje zážitky z nové práce i z cest.

Také jsem jako zástupkyně byla podporou šéfa českého kontingentu na mezinárodní skautskou akci Intercamp 2020, jelikož v sobotu v noci probíhala její registrace (pro účastníky bylo plno za čtyři minuty a deset sekund po zahájení). Přihlásilo se nám přes jeden tisíc lidí, kdy kapacita kontingentu je přibližně šest set. A teď ještě motivovat nadšené dospěláky, aby s námi jeli jako International support team (tak zvaní IST), kteří pomohou s organizací a užijí si akci zase po svém, a bude to jeden z dalších vydařených skautských akcí příštího roku.

Do toho stále řeším realizaci projektu po Juliette Low semináři, zaštítění polemiky o pořádání světového skautského jamboree v České republice v roce 2031 do časopisu Skauting (pokud na to máte negativní názor, dejte vědět, protože se mi v mém okolí nedaří nikoho najít) a příprava přednášení o Intercampu příští víkend na skautském Mikulášském semináři.

A dočetla jsem krásnou knihu Muž jménem Ove od Fredrika Backmana, doporučuji.

***

A když už i chodníky smýšlejí vlastenecky, tak ještě jedno doporučení. V pondělí 2. prosince 2019 proběhne v Městské knihovně v Šumperku (malý sál) promítání filmu Hledání lilie o skautech ve třeceti letech svobodného skautingu. Vstupné zdarma. Buďte jako dlaždičky!


7 zobrazení
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now